8. LISTOPADA 2020 R.

1. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek jako pomoc kościołowi w potrzebie.
  3. Codziennie po Mszy św. modlitwa różańcowa polecanych w wypominkach, zachęcam do wspólnej modlitwy.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej, św. Maksymiliana Marii Kolbego i bł. Władysława Findysza.
  5. W środę 102 rocznica odzyskania niepodległości.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30.
  7. W poniedziałek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek WSP Św. Leona Wielkiego, w środę Św. Marcina z Tours, w czwartek WSP. Jozafata Kuncewicza, w piątek WSP. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.
  9. W przyszłą niedzielę prosimy o comiesięczną składkę na cele inwestycyjne. Nr. Konta: Parafia Hermanowa Bank Spółdzielczy w Tyczynie Nr. 89 9164 0008 2001 0002 3399 0001
  10. 10Sołtys wsi Hermanowa, będzie przyjmował podatek rolny i od nieruchomości w Domu Ludowym w Hermanowe w dniach od 10 do 15 listopada br. w godzinach od 9.00 do 16.30.
  11. Informujemy, że nabór uzupełniający wniosków przystąpienia do projektu w zakresie wymiany źródeł ciepła dla odbiorców indywidualnych i odbiorców zbiorowych, obędzie się w okresie od 2 do 30 listopada 2020r.  Projekt dotyczy wymiany starych pieców i kotłów na paliwa stałe w gospodarstwach domowych Mieszkańców na ekologiczne kotły gazowe i kotły na biomasę. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi do 85% kosztów kwalifikowanych. Wszystkich potrzebnych informacji w sprawie naboru oraz wymaganych do złożenia dokumentów uzystać można telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Tyczynie lub na stronie internetowej Gminy Tyczyn. Burmistrz Tyczyna Janusz Skotnicki.

Pn. +Eugeniusz Kalandyk w kolejną rocz. śm. (od rodziny)

Wt. +Kazimierz Julia, Józef Cisło

Śr. +Mieczysław, Aniela, Alfred Borowiec (od Romana z rodziną)

Cz. +Władysława i Leon Gorlowski (od dzieci)