Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

27 GRUDNIA 2020 R.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej, św. Maksymiliana Marii Kolbego i bł. Władysława Findysza.
  2. W czwartek zakończenie roku kalendarzowego. Msza św. o godz. 16.00 i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.
  3. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – dzień modlitw o pokój na świecie po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00 zakończona Mszą św.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przez cały tydzień przed Mszą św.
  5. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca a zwłaszcza róże różańcowe.
  6. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych i modlitwa za matki w stanie błogosławionym.
  7. Po nabożeństwie w sobotę w kościele, mężczyźni zapraszają na różaniec męski w intencji – w obronie wiary, Kościoła i kapłanów.
  8. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa kolędy nie będzie, od poniedziałku do następnej niedzieli na każdej Mszy św. będę święcił wodę, aby poświęcić każdy chrześcijański dom, obrzęd poświęcenia jest w gazetce kolędowej. Poświęcenie nowego domu należy zgłosić i ustalić termin.
  9. W imieniu OSP Hermanowa pragnę serdecznie podziękować Wszystkim, którzy zakupili kalendarze. Bóg zapłać!

Pn. +Franciszek i Julia Grabowska z domu Otwinowska (od rodziny Mroczka)

Wt. +Stefania w 15 rocz. śm., Tadeusz i Dominik Mroczka (od syna z rodziną)

Śr. Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą w rodzinie Biesiadeckich (od rodziny)

Cz. 16.00 Za parafian

Pt. Nowy Rok 7.30 +Mieczysław Żelazny (od żony)

9.00 +Antoni, Genowefa, Leon i Cecylia Krznowscy (od córki)

11.00 +Mieczysław Kotowicz

15.00 + Adam i Stanisława Sanek (od córki z rodziną)

Sob. O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla mamy (od córki)

Ndz. 7.30 +Kazimierz Kret (od zięcia)

9.00 +Zofia, Stanisław, Aleksandra, Marian Kowal i Daniela Skubisz (od rodziny)

11.00 +Eufrozyna i Eugeniusz Leniart i +Jadwiga i Zdzisław Błażejowscy w kolejną rocz. śm. i zmarłych z  Ich rodzin (od Małgorzaty i Edmunda)

Od 1 stycznia ks. Mirosław Marczak rozpoczyna Msze św. Gregoriańskie za +Marię Fornal (od rodziny)

Od 1 stycznia ks. Jacek Uliasz rozpoczyna Msze św. gregoriańskie za +Czesława Chrzanowskiego z Mszy św. pogrzebowych.

Ks. Roman Jurczak odprawia Msze św. za: +Bolesław Surówka

Pn. od kuzynki Anny

Wt. od rodziny Stybaków

Śr. od bratanicy Moniki z rodziną