31. STYCZNIA 2021 R.

1. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 17.00, na wszystkich Mszach św. poświęcenie świec tzw. GROMNIC. Święto Ofiarowania Pańskiego to światowy dzień życia konsekrowanego, składka przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne w diecezji.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej, św. Maksymiliana Marii Kolbego i bł. Władysława Findysza.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek,  piątek i sobota miesiąca, spowiedź przez cały tydzień przed Mszą św. i w piątek od godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30 w ciszy.
  4. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca a zwłaszcza róże różańcowe.
  5. Po nabożeństwie w sobotę w kościele, mężczyźni zapraszają na różaniec męski w intencji – w obronie wiary, Kościoła i kapłanów.
  6. W środę WSP Św. Błażeja – poświęcenie jabłek (patron od chorób gardła), w piątek św. Agaty – poświęcenie chleba, soli i wody
  7. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych i modlitwa za matki w stanie błogosławionym i składka na cele diecezjalne.
  8. Intencje Mszalne:

Pn. +Mieczysław Kotowicz w 8 rocz. śm.

Wt. 7.30 +Ks. Franciszek Malak (od mieszkańców Gratkowca)

9.00 Za parafian

17.00 +Helena w kolejną rocz. śm +Jan i zmarli z rodziny (od rodziny)

Śr. Dziękczynno – błagalna z prośbą o zdrowie, Boże błog., opiekę Matki Bożej  i potrzebne łaski dla Kacpra z okazji 18 rocz. urodzin (od rodziców i braci)

Cz. +Piotr Sieradzki (od rodziny Murias z Błażowej)

Pt. +Piotr Sieradzki (od rodziny Cisło z Borku Starego)

Sob. +Aleksandra Kowal w 2 rocz. śm. (od syna, synowej i wnuka)

Ndz. 7.30 +Zofia, Władysław Kuśnierz (od zięcia i wnuków)

9.00 +Anna Kiełbasa (od syna Jerzego z rodziną)

11.00 +Eugeniusz Rutka (od żony)

Od 1 lutego ks. Jacek Uliasz rozpoczyna Msze św. gregoriańskie za +Józefa Paśko z Mszy św. pogrzebowych.

Od 1 lutego ks. Stanisław Nabywaniec rozpoczyna Msze św. gregoriańskie za +Józefa Bodzisław  z Mszy św. pogrzebowych.

Pn. +Bronisławę Kuśnierz (od Jana Kurosz z rodziną)

Wt. +Bronisławę Kuśnierz (od rodziny Książek)

Śr. +Bronisławę Kuśnierz (od rodziny Synoś)

Cz. +Czesław Chrzanowski (od rodziny Skubickich)