14. LUTY 2021 R.

1. Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godzinie 7.00, 17.00 i 19.00 – Starajmy się uczestniczyć w tym obrzędzie, a słowa Chrystusa „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” niech staną się dla nas programem na Wielki Post. W środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie bez mięsa. Ofiarujmy ten post w intencji trzeźwości.
  2. Dobrą rzeczą byłoby podjąć w okresie Wielkiego Postu inne posty – od papierosów, od alkoholu, od telewizora czy gier komputerowych. Pamiętajmy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątki całego roku. W Wielkim Poście nie uczestniczymy w zabawach i dyskotekach.
  3. W Wielkim Poście starajmy się też więcej czasu poświęcić na modlitwę – pomocą służą nabożeństwa pasyjne, a mianowicie Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 16.30 z Msza św. i o 19.00 bez Mszy św. dla wszystkich, a w niedzielę godz. 7.00 rano śpiewamy Godzinki o Matce Bożej Bolesnej. Natomiast Gorzkie Żale będą w niedzielę po sumie.
  4. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. W przyszłą niedzielę prosimy o comiesięczną składkę na cele inwestycyjne.

Nr. Konta: Parafia Hermanowa Bank Spółdzielczy w Tyczynie

Nr. 89 9164 0008 2001 0002 3399 0001

• Wielka Pokuta Rodzin 2021 NINIWA 17. 02 – 03. 04. Link zachęcający do tej praktyki
  • Do chorych pojadę w piątek od godz. 8.00
  • Intencje Mszalne:

Pn. +Domicela Hadała w kolejną rocz. śm. (od rodziny)

Wt. +Bronisława Rutka (od róży Św. Jana Pawła II)

Śr. 7.00 W intencji Bogu wiadomej.

17.00 +Janina w 4 rocz. śm. i +Roman Fularz (od rodziny)

19.00 Za parafian

Cz. +Roman, Maria, Józef Szetela (od Kazimierza z rodziną)

Pt. +Zofia Bartyńska i +Bolesław Baran w kolejną rocz. sm. (od rodziny)