OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

30. MAJA 2021 R.

1. W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej i bł. Władysława Findysza.
  3. 3 czerwca Uroczystość Bożego Ciała, proszę o przygotowanie Ołtarzy:

I – OSP w Hermanowej i Ich rodziny       II – Wieś Hermanowa

III – Skotnik                                              IV – Pańskie Pola do szkoły

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała I Krwi Chrystusa ( Boże Ciało). Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 9.00 i suma o godz.11.00, po której będzie procesja do przygotowanych Ołtarzy. Proszę Strażaków o pomoc w procesji, proszę o wzięcie feretronów i chorągwi proszę dziewczynki, aby sypały kwiatki, a chłopcy dzwonili dzwonkami a dzieci  z pierwszej komunii św. proszę, aby przyszły w strojach i „Hermanowianki” w strojach ludowych. Prosimy o przybycie całą Liturgiczną Służbę Ołtarza,. W niedzielę procesja będzie po sumie.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą św. i w piątek od godz. 17. 00. Do chorych pojadę w piątek od godz. 8.00.

6. W sobotę w kościele, mężczyźni zapraszają na różaniec męski w intencji – w obronie wiary, Kościoła i kapłanów

7. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych i modlitwa za matki w stanie błogosławionym.

8. W przyszła niedzielę w Studziance będziemy gościć J. E. Ks. Bp Kazimierza Górnego i ks. prałata Stanisława Tarnawskiego, dziękując za 25 lecie wybudowania kaplicy i poświęcenia. Zapraszam parafian i Wszystkich czcicieli Matki Bożej Studziańskiej do wspólnej modlitwy.

Serdeczne podziękowanie dla parafian, którzy zaprojektowali i wykonali rabatki przy wejściu do plebani. Serdeczne Bóg zapłać!

We wtorek spotkanie z rodzicami i młodzieżą z klasy VII, rozpoczynają przygotowanie do sakramentu bierzmowania – obecność obowiązkowa.

Intencje mszalne:

Pn. +Józef Kotowicz (od córki z rodziną)

Wt. +Jan, Maria Kotowicz (od wnuczki)

Śr. +Grzegorz Matuła i +Tadeusz, Stefania Kmiotek (od rodziny)

Cz. 7.30 Dziękczynno – błagalna w 25 rocz. sakramentu małżeństwa dla Grażyny i Wiktora    z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny (od rodziców)

9.00 +Czesława Kościółek (od Stowarzyszenia Rodzin Katolickich)

11.00 Za parafian

Pt. +Mariusz Brzęk (od rodziny Bartula)

Sob. Dziękczynno – błagalna w 45 rocz. sakramentu małżeństwa dla Haliny i Stanisława     z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.

Ndz. 7.30 +Waldemar Tekiela (od rodziców)

9.00 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla sióstr z róży Św. Anny i Ich Rodzin (od róży Św. Anny)

11.00 +Maria, Józef Bartoń i +Krystyna i Czesław Bartoń (od Eugenii)

Studzianka: +Maria, Józef, Walusiewicz (od córki Krystyny z rodziną)

Od 1 czerwca ks. Stanisław Nabywaniec rozpoczyna Msze św. gregoriańskie za + Helenę Witek z Mszy św. pogrzebowych.

Od 3 czerwca ks. Mirosław Marczak rozpoczyna  Msze św. gregoriańskie za +Mieczysław Hałoń z Mszy św. pogrzebowych.

Pn. +Marek, Antoni Hałoń (od rodziny)

Wt. +Stefania Leśniak (od córki Grażyny z mężem)

Śr. +Maria Fornal (od rodziny)

Cz. +Stefania Leśniak (od wnuczki Karoliny z rodziną)

Pt. Dziękczynno – błagalna w 70 rocz. urodzin dla Władysławy Paśko z prośbą o zdrowie,

Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.

Sob. +Stefania Leśniak (od wnuczki Eweliny)

Ks. kapitan Maksymilian Jezierski w następną niedzielę odprawi Mszę św. w intencji: Dziękczynno – błagalna w 30 rocz. urodzin dla Dariusza Ziaja z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu.