OGŁOSZENIA – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

29. SIERPNIA 2021 R.

  1. Początek roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Hermanowej będzie 01. 09. 2021r. tj. środa, Mszą św. o godz. 9.00 w kościele w Hermanowej, o godz. 8.00 dzieci z klas od 4 do 8 przychodzą do szkoły na rozpoczęcie, następnie na godz. 9.00 na Mszę św. wszystkie dzieci i dalszy ciąg w szkole o godz. 10.00 dla przedszkolaków i dzieci do klasy 3. Zapraszamy.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej, św. Maksymiliana Marii Kolbego i bł. Władysława Findysza.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą św. i w piątek od godz. 17. 00. Do chorych pojadę w piątek od godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  4. W sobotę jest adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii od godz. 15.00 rozpoczęcie koronką, następnie adoracja w ciszy zakończona Mszę św. o godz. 18.00 Zapraszam do modlitwy całymi rodzinami.
  5. W niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych i modlitwa za matki w stanie błogosławionym.
  6. W piątek WSP. Św. Grzegorza Wielkiego.
  7. Organizowany jest wyjazd autokarowy do Starej Wsi 4 września 2021 r. Wyjazd spod Św. Floriana o godz. 15.00  W tym samym czasie jest piesza pielgrzymka do Starej Wsi, jak co roku, również pobiegną biegacze. Rozpoczęcie w kościele o godz. 5.30  modlitwami i błogosławieństwem na drogę Wszystkich pielgrzymów.
  8. 5 września  – zbiórka do puszek na rzecz Afgańczyków

W związku z dramatyczną sytuacją setek tysięcy Afgańczyków, którzy z powodu przejęcia władzy w tym kraju przez talibów – znaleźli się w dramatycznej sytuacji – Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała, aby w niedzielę 5 września przeprowadzić zbiórkę do puszek na ten cel. Caritas Polska za pośrednictwem Caritas w Pakistanie i Iranie udzieli wsparcia uchodźcom z Afganistanu, którzy uciekli do tych krajów. Pomoc otrzymają także ci ludzie, którzy trafili do Polski i nie mają dosłownie niczego.

9. Intencje mszalne:

Pn. +Janusz Kaczor w 4 rocz. śm. (od rodziców)

Wt. +Julian, Stanisława, Mieczysław Hałoń i +Teresa, Antoni Paśko (od Magdaleny)

Śr. 9.00 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla dzieci i nauczycieli w nowym roku szkolnym (od rodziców)

18.00 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla rodzin z Pańskich Pól i Wieś

Cz. +Krystyna Mlaś (od rodziny)

Pt. Dziękczynna za dar bierzmowania z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej w nowych szkołach (od rodziców)

Sob. O odnowienie przymierza z Bogiem Ojcem z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla rodziny Chwiedź (od rodziny)

Ndz. 7.30 +Zofia Tendelska w 2 rocz. śm. (od rodziny)

         9.00 Dziękczynno- błagalna w 70 rocz. urodzin dla Józefa z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu (od żony, dzieci i wnuków)

11.00 Dziękczynno- błagalna w 80 rocz. urodzin dla Lidii Olech z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu (od dzieci z rodzinami)

Studzianka: +Maria Kmiotek i +Czesław i Bronisława Krztoń (od rodziny)

Od. 1 września ks. Mirosław Marczak rozpoczyna Msze św. gregor. za Genowefę Gibała z Mszy św. pogrzebowych.

Ks. Roman Jurczak odprawia Msze św. za:

Pn. +Irena Szczepanik (od swatowej Aliny z rodziną))

Wt. O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Wszystkich co pracowali przy parkingu i kaplicy w Studziance

Śr. O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla uczestników i Ich rodzin wyprawy w góry z Bogiem (od uczestników)

Cz. +Irena Szczepanik (od Jana i Pawła Koleszewskich)

Pt. Dziękczynna za zbiory (od  Zespołu „Hermanowianki”)

Sob. +Irena Szczepanik (od córki Andżeliki z rodziną

Ks. Tomasz Materna odprawia Msze św. za: +Anna Borowiec

Pn. od Henryka Szymczak

Wt. od wnuczki Katarzyny z rodziną

Śr. od Anny i Stanisława Klimasz

Cz. od Katarzyny i Andrzeja Szawara

Pt. od Łukasza Klimasz z rodziną

Sob. od Adeli Bialic z rodziną