26. WRZEŚNIA 2021 R.

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na katolickie radio VIA.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej, św. Maksymiliana i bł. Władysława Findysza.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą św. i w piątek od godz. 17. 00. Do chorych pojadę w piątek od godz. 8.00.
  4. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, zachęcam dzieci, młodzież i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
  5. Również w piątek na Mszy św. dzieci z klasy III otrzymają różańce.
  6. W niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych i modlitwa za matki w stanie błogosławionym.
  7. Również w niedzielę o godzinie 14.00 od kościoła rozpoczynamy procesję do Studzianki, zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej.
  8. W sobotę pielgrzymka do Częstochowy, wyjazd spod Św. Floriana o godz. 6.00.
  9. Msza św. w sobotę o godz. 16.30
  10. Składam serdeczne Bóg zapłać Wszystkim którzy złożyli ofiarę na sprzątanie kościoła
  11. Dom Ludowy w Hermanowej oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie zaprasza na podsumowanie projektu: Polskość Folklorem Malowana które odbędzie się 3 października tj. niedziela o godz. 18.00 w auli Domu Ludowego w Hermanowej. W programie: Koncert Kapeli „Iskierczanie”, Koncert Zespołu Śpiewaczego „Hermanowianki”, Uroczyste odsłonięcie muralu z motywem wycinanki ludowej. Serdecznie Zapraszamy!
  12. We wtorek  – 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny o godz. 15:00 gromadzimy się przy krzyżu na rozwidleniu dróg Straszydle – Czerwonki na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, by prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Nasza parafia już  po raz siódmy włącza się w tę międzynarodową akcję modlitewną.
  13. Sołtys Hermanowej informuje, że w dniu 28 września 2021r. o godz. 17.00 (wtorek) odbędzie się Zebranie Wiejskie w celu wybrania przedsięwzięcia do realizacji w 2020r ze środków funduszu sołeckiego. Zebranie odbędzie się w Domu Ludowym. Więcej informacji jest podanych na tablicach ogłoszeń.
  15. Pn. +Danuta Baran w 10 rocz. śm.(od Joanny)

Wt. +Jadwiga Kościółek (od córki Agnieszki z rodziną)

Śr. +Marian Skoczylas i +Wacław, Katarzyna, , Tadeusz Wrona (od rodziny)

Cz. Dziękczynna za otrzymane łaski dla Urszuli

Pt. +Janina, Kazimierz Domino w rocz. śm. i +Ryszard Domino (od rodziny)

Sob. 16.30 Dziękczynno – błagalna z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Elżbiety i Dariusza z okazji 25 rocznicy sakramentu małżeństwa.

Ndz. 7.30 +Mieczysław Domicela, Bolesław Wyżykowski (od rodziny)

9.00 Dziękczynno – błagalna w 18 rocz. urodzin dla Kamila z prośbą  o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu (od rodziców i braci)

11.00 +Stanisław Chrzanowski (od rodziny)

Studzianka: +Stanisław Krupa (od rodziny Kopiec)

Od 1 października ks. Jacek Uliasz rozpoczyna Msze św. gregor. za +Ryszarda Tendelskiego z Mszy św. pogrzebowych.

Pn. +Ryszard Tendelski(od siostry Anny z rodziną)

Wt. +Ryszard Tendelski(od siostry Marii)

Śr. +Dominik w 30 rocz. śm. , Tadeusz i Stefania Mroczka (od bratanka z rodziną)

Cz. +Ryszard Tendelski (od syna Tomasza z żoną)

Pt. O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla uczestników pogrzebu Genowefy Gibała (od rodziny)

Sob. +Genowefa Gibała (od kolegów z pracy Syna Tadeusza z MPWiK)

Ks. Tomasz Materna odprawia Msze św. za:

Pn. +Anna Borowiec (od Małgorzaty i Arona Prędkich.