NIEDZIELA PALMOWA

10 KWIECIEŃ 2022 R.

1. Dzisiaj Droga Krzyżowa w Studziance rozpocznie się o godz. 14.00, zakończona Mszą św. zachęcam do wspólnej modlitwy.
  2. W środę  Nowenna do Matki Bożej i bł. Władysława Findysza.
  3. Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Odśpiewanie pieśni:, „Gdy miły Jezus był w Betaniji”. Adoracja do 22.00.W czwartek będą do nabycia poświęcone chlebki.
  4. W wielki czwartek o godz. 20.00 wyrusza droga krzyżowa dla chętnych od kościoła 19 km.
  5. Wielki Piątek – post ścisły; adoracja od 8.00; o godz 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 18.00 Droga Krzyżowa, a po niej liturgia wielkopiątkowa; przeniesienie Pana Jezusa do grobu; Gorzkie Żale, adoracja do 22.00. Początek Nowenny przed Świętem Miłosierdzia.
  6. Wielka Sobota – adoracja od godz. 8.00; Poświęcenie pokarmów w kościele o godz.  9.00 i 11.00, w Studziance o  godz. 10.00, Liturgia wielkosobotnia o godz. 18.00. Adoracja do godz. 21.00.
  7. Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota oraz Wielka Niedziela – to centrum roku liturgicznego, przeżywamy najważniejsze wydarzenia zbawcze – Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa, dlatego staramy się uczestniczyć w nabożeństwach całymi rodzinami. Nadto nie żałujemy czasu na modlitwę adoracyjną przy Panu Jezusie w ciemnicy i przy Bożym Grobie. Do adoracji krzyża, do Bożego Grobu i na poświęcenie pokarmów prowadzimy małe dzieci.
  8. Do adoracji zapraszamy Róże różańcowe, dzieci szkolne i młodzież, ministrantów i lektorów, strażaków, scholę. Prosimy młodzież o przygotowanie sztandarów i feretronów na procesję rezurekcyjną, a strażaków prosimy do baldachimu.
  9. Wielka Niedziela – rezurekcja z procesją o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00 i 11.00.
  10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz.  7.30, 9.00 i 11.00.
  11. W przyszłą niedzielę prosimy o comiesięczną składkę na cele inwestycyjne.
  12. Intencje Mszalne:

Pn. +Władysław Wąchała (od rodziny Fornal)

Wt. Dziękczynna za szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla Bartusia (od babci)

Śr. +Jan Trojanowski (od rodziny Szwed)

Cz. Dziękczynna za dar Eucharystii i Kapłaństwa (od parafian)

Sob. +Jan Trojanowski (od Genowefy Kura)

Ndz. 6.00 Za parafian

9.00 +Anna, Leon, Stefan, Józef (od rodziny)

11.00 Dziękczynna – błagalna z okazji 70 rocznicy urodzin Marii z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej (od dzieci z rodzinami)

W kwietniu ks. Piotr Kura odprawia Msze św. gregor. za +Tadeusza Kurę

Pn. O szybki powrót do zdrowia, Boże błog i opiekę Matki Bożej dla Mariana (od żony)

Wt. O szczęśliwą operację i szybki powrót do zdrowia dla Marysi (od mamy i babci)

Śr. i Cz. +Eugeniusz Prędki (od Stefana Prędkiego z żoną)

Sob. +Eugeniusz Prędki (od Czesława Kopca)

Ks. Gabriel Tendelski odprawia Msze św. za: +Stefana Makarę

Pn. od syna Adama

Wt. od córki Jadwigi z rodziną

Śr. od syna Waldemara

Cz. od syna Janusza z rodziną

Sob. od pracowników i szefostwa z cukierni „Iza”

Ks. Stanisław Nabywaniec odprawia Msze św. za: +Danutę Prokop

Pn. od Janusza i Marii Kotula.

Wt.  i Śr. od Janiny Kaczor z rodziną

Cz. od sąsiadów