11. LUTEGO 2024 R.

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy 57 tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godzinie 7.00, 17.00 i 19.00 – Starajmy się uczestniczyć w tym obrzędzie, a słowa Chrystusa „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” niech staną się dla nas programem na Wielki Post. W środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie bez mięsa. Ofiarujmy ten post w intencji trzeźwości.
  3. W Środę Popielcową (14 lutego) po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka pieniężną do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie.
  4. Dobrą rzeczą byłoby podjąć w okresie Wielkiego Postu inne posty – od papierosów, od alkoholu, od telewizora czy gier komputerowych. Pamiętajmy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątki całego roku. W Wielkim Poście nie uczestniczymy w zabawach i dyskotekach.
  5. W Wielkim Poście starajmy się też więcej czasu poświęcić na modlitwę – pomocą służą nabożeństwa pasyjne, a mianowicie Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 17.00 z Msza św. i o 19.00 bez Mszy św. dla wszystkich, a w niedzielę godz. 7.00 rano śpiewamy Godzinki o Matce Bożej Bolesnej. Natomiast Gorzkie Żale będą w niedzielę po sumie.
  6. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  8. Kurs przedmałżeński będzie organizowany w Tyczynie od przyszłej niedzieli o godz. 17.00. Zapraszamy chętnych.

Pn. O zdrowie, Boże błog., opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla chorych z naszej

parafii z okazji dnia chorego (od róży Ojca Pio)

Wt. Dziękczynno – błagalna z prośbą o zdrowie, Boże błog., opiekę Matki Bożej

i potrzebne łaski dla sióstr z róży Św. Zofii (od róży Św. Zofii)